Akvizice společnosti KLIMA a.s.

VGD Corporate Finance bylo exklusivním finančním poradcem skupiny AML Holding a.s. při akvizici společnosti KLIMA a.s., která je předním českým výrobcem svařovaných konstrukcí a vzduchotechnických zařízení s tržbami na úrovni 250 mil. CZK. 

KLIMA a.s. je předním českým výrobcem svařovaných konstrukcí a vzduchotechnických zařízení pro průmyslové účely, zejména energetiku, hutní výrobu, petrochemii, výrobu stavebních hmot, strojírenství, ekologický průmysl a zemědělství. Od svého založení společnost uspokojila požadavky několika tisíc zákazníků po celém světě a byla subdodavatelem prakticky na všech rozsáhlých investičních stavbách za poslední čtvrtstoletí v České republice a na Slovensku.

AML Holding a.s. je česká investiční společnost, která zastřešuje firmy ve strojírenství a službách pro dopravu. Cílem holdingu je budovat silné společnosti, které budou lídry na trhu ve svých oborech.

Do portfolia AML Holding a.s. patří společnosti CUTCO a.s., strojírenský výrobce, PANAV, a.s., výrobce přípojných vozidel, TT Parts, s.r.o., prodejce náhradních dílů na přívěsy a návěsy nebo TT Rent s.r.o., specializovaná půjčovna přípojných vozidel. Mladými společnostmi holdingu jsou AML Aviation s.r.o., zabývající se leteckou dopravou a AML Services s.r.o., zajišťující poradenský servis pro členy holdingu. KLIMA a.s. je nejnovější společností v portfoliu skupiny.

Transakce byla úspěšně uzavřena v listopadu 2016.