Akvizice 100% podílu ve společnosti EUROSERUM s.r.o.

VGD Corporate Finance bylo exklusivním finančním poradcem společnosti Eligo a.s. při akvizici 100% podílu ve společnosti EUROSERUM s.r.o. Akvizice má pomoci s upevněním tržní pozice společnosti a expanzí na nové trhy.

Eligo a.s. je moderní potravinářská společnost, která se specializuje na výrobu sušených mléčných produktů. Společnost vlastní dva výrobní závody (Brno / Kolín) s roční kapacitou 20.000 tun při tržbách na úrovni 500 milionů Kč.

EUROSERUM s.r.o. vlastní kapacity na zpracování a sušení syrovátky ve Stříbře (Plzeňský kraj). Továrna je vybavena sušicí věží s kapacitou 18.000 tun pro výrobu (i) vysoce kvalitní potravinářské sušené syrovátky, (ii) standardní potravinářské sušené syrovátky a (iii) ostatních syrovátkových produktů včetně krmiva pro zvířata. Mezi zákazníky společnosti patří zejména odběratelé aktivní v mlékárenství a výrobě nápojů a potravin. EUROSERUM s.r.o. bylo vlastněno společností EUROSERUM S.A.S. mezi lety 2001 a 2020.

EUROSERUM S.A.S. sídlí ve Francii a je největším světovým výrobcem sušené syrovátky s roční produkcí 300.000 tun. EUROSERUM S.A.S. provozuje 11 továren ve Francii, kde zaměstnává více než 700 pracovníků. Je také členem skupiny SODIALL, pátého největšího mlékárenského družstva na světě.

Transakce byla úspěšně dokončena v červenci 2020.