Prodej 100% podílu ve společnosti GISTRANS Czech Republic s.r.o. skupině CEE Logistics a.s.

VGD Corporate Finance bylo exklusivním transakčním poradcem anglické společnosti Gist Ltd., při prodeji 100% podílu ve společnosti GISTRANS Czech Republic s.r.o., společnosti CEE Logistics a.s., patřící do nadnárodní holdingové společnosti Matteli Group a.s., ovládané panem Romanem Šmidberským. Společnost GISTRANS Czech Republic s.r.o., v roce 2020 dosáhla tržeb přesahujících 338 mil. CZK s vozovým parkem převyšujícím 110 nákladních automobilů. 

Transakci za VGD Corporate Finance řídil Filip Otruba, Michal Černý a Martina Janoušková.

Roman Šmidberský, vlastník CEE Logistics a,s, o transakci uvedl: „Skupina CEE Logistics se soustředila především na přepravu v automobilovém průmyslu nebo na přepravu drahého zboží vyžadující speciální zabezpečení. Díky akvizici společnosti GISTRANS Czech Republic s.r.o., (nově CEE Fresh Food Logistics s.r.o.), se můžeme nově začít soustředit také na oblast přepravy čerstvých potravin, kde vnímáme velký potenciál, který chceme využít a pokračovat dál v naplnění dlouhodobé strategie stát se jedním z nejvýznamnějších logistických lídrů v Evropě“.


Společnost GISTRANS Czech Republic s.r.o. byla českou pobočkou britské společnosti Gist Ltd., která od roku 2007 patří do skupiny The Linde Group. Gist je jednou z předních logistických společností s více než 5000 zaměstnanci.

Společnost působí na trhu již více než 24 let, byla založena v roce 1996 a v České republice má 2 pobočky s více než 200 zaměstnanci: Olomouc jako sídlo společnosti a Humpolec jako pobočka mezinárodní kamionové dopravy.

Mezi významné zákazníky společnosti GISTRANS Czech Republic s.r.o., patří přední řetězce s potravinami.

 

CEE Logistics a.s.,

Společnost CEE Logistics se řadí mezi nejvýznamnější dopravní a logistické společnosti v Evropě. Skupina CEE Logistics je součástí nadnárodní skupiny Matteli Group a.s., kterou ovládá pan Roman Šmidberský. Matteli za loňský rok vykázala obrat v přepočtu zhruba 3,3 miliardy korun. Má dceřiné firmy v Německu, Itálii, Polsku, Španělsku a na Slovensku, dohromady disponuje zhruba 800 kamiony a patří do ní také specializovaná firma LOG-IN CZ.

Pan Roman Šmidberský je dále partnerem v investiční společnosti AML Holding a.s., do které mimo jiné patří společnosti PANAV, a.s., která vyrábí přípojná vozidla, a její středisko TT Parts, jež prodává náhradní díly na přívěsy a návěsy. Dále také společnost CUTCO Steel s.r.o. zabývající se dělením materiálů, tvářením, obráběním a jejich povrchovou úpravou.

Transakce byla úspěšně uzavřena v listopadu 2021.