Komplexní zajištění MBO ve společnosti TRŽAN Lahůdky, s.r.o.

VGD Corporate Finance bylo exklusivním finančním poradcem a partnerem při realizaci MBO transakce ve společnosti TRŽAN Lahůdky, s.r.o. s obratem okolo 100 mil. Kč a při zajištění kompletního akvizičního financování pro tuto transakci.

Manažer transakce Petr Beránek uvedl: „Kompletní organizace akvizice, včetně vyjednání podmínek transakce, zajištění akvizičního financování a koordinace postakviziční fúze je příkladem komplexních služeb, které poskytuje tým VGD Corporate Finance. V této transakci bylo velkou výzvou získat za co nejvýhodnějších podmínek akviziční financování pro společnost, která je výrazně asset-light – podniká v pronajatých prostorech a hodnota výrobních technologií je ve srovnání s hodnotou společnosti relativně malá.“.

Společnost TRŽAN Lahůdky, s.r.o. je tradiční výrobce lahůdek s pevným postavením na trhu již od roku 1995 a obratem okolo 100 mil. Kč. Certifikát kvality IFS Global Markets Food kvalifikuje společnost pro dodávky do mezinárodních obchodních řetězců. Z centrálního výrobního závodu v Čelákovicích u Prahy obsluhuje společnost Prahu a většinu středních Čech.

Tomáš Tržický, původní majitel společnosti, se rozhodl přenést těžiště svého podnikání do oblasti realit a předat společnost do rukou Daniela Müllera, dosavadního provozního ředitele, za cenu na úrovni 4xEBITDA.

Bankovní seniorní akviziční financování poskytla Raiffeisenbank, a.s., jedna z domácích bank společnosti.

Daniel Müller, nový majitel a ředitel společnosti, k transakci uvedl: „Řízení firmy, které dodává denně čerstvé zboží na pulty a stoly našich zákazníků, je časově velmi náročné. Realizaci tak komplexního úkolu jako převzetí firmy jsme proto bez dlouhého váhání svěřili VGD Corporate Finance. Dnes, když je transakce úspěšně dokončená, vidíme, že to bylo správné rozhodnutí.“

Společnost VGD Corporate Finance, s.r.o. je lídrem na trhu v České republice zejména v oblasti nákupů a prodejů společností. VGD disponuje také silným týmem v oblasti Structured Finance, který zaznamenal v poslední době rostoucí poptávku od klientů po financování odkupu společností právě formou MBO (odkup manažery společnosti). Tomuto trendu se přizpůsobili i české banky a umí dnes nabídnout adekvátní řešení a spolu s juniorním financováním se i menší transakce staly atraktivní.

Transakce byla úspěšně dovršena v červnu 2018.