Prodej 100% podílu ve společnosti CM Trade Via s.r.o., distributorovi a prodejci specializovaných produktů pro alergiky, astmatiky a osoby trpící ekzémy

VGD Corporate Finance bylo exklusivním transakčním poradcem skupiny Vendeavour při prodeji společnosti CM Trade Via s.r.o.

Společnost CM Trade Via (www.cm-trade.cz) se zabývá distribucí a prodejem sortimentu zaměřeného na zdravý životní styl a ověřených specializovaných produktů pro alergiky, astmatiky a osoby trpící ekzémy.

Společnost dále provozuje a redakčně zajišťuje specializovaný poradenský portál a e-shop Proalergiky.cz / Proalergiky.sk (www.proalergiky.cz / www.proalergiky.sk) zaměřený na širokou a odbornou veřejnost. Její tým tvoří produktoví specialisté, redaktoři, lékaři i samotní spotřebitelé. V daném segmentu je číslo 1 v poskytování odborných informací o alergiích.

Společnost působí na trhu již více než 25 let a sídlí v Brně.

Kupujícím byla investiční skupina ADAX INVEST.

Transakci za VGD Corporate Finance řídil tým pod vedením Jana Stránského a Marka Leji a byla uzavřena na konci května 2022.


Společnost CM Trade Via s.r.o.na českém a slovenském trhu zastupuje exkluzivně významné světové i lokální značky. Obchodním partnerům poskytuje v rámci nabídky zastupovaných značek komplexní produktovou a marketingovou podporu.

Aktivně spolupracuje s lékaři a dalšími specialisty. Nabízí návazně osvědčené, účinné a zákazníky žádané produkty a řešení pro odstranění příčin zdravotních problémů souvisejících s alergiemi, astmatem a ekzémy.

Společnost vlastní dvě jazykové mutace webového portálu ProAlergiky registrované na doménách proalergiky.cz a prealergikov.sk. Sídlo společnosti se nachází v Brně, kde je také sklad a showroom.

ProAlergiky je největší tuzemský portál zabývající se prodejem zboží určeného pro alergiky, astmatiky a atopiky. Pro zákazníky představuje hodnotné spojení e-shopu se specializovanými produkty, diskusního fóra a poradny, kde mohou konzultovat své potíže s odbornými profesionály. Díky velice přesnému zásahu na konkrétní cílovou skupinu jsou portály pro zákazníky trpící některým z výše uvedených problémů velice atraktivní a jsou rovněž od zákazníků výborně hodnocené (98% z 1 600 hodnocení od zákazníků na portálu Heureka.cz).

Tržby společnosti v roce 2021 dosáhly 60 mil. CZK při EBITDA 10 mil. CZK. Společnost má 15 zaměstnanců.

Skupina Vendeavour (www.vendeavour.cz), v čele s MUDr. Viktorem Růžičkou, investuje do ziskových a inovativních výrobních a obchodních podniků. Do jejího portfolia patří společnosti z oblasti potravinářství, udržitelného zemědělství a stavebnictví nebo zdravotnictví jako například GASTRO-MENU EXPRESS, České Houby, Druid, Freshbox nebo Domyrio.

ADAX Private Equity Fund SICAV a.s. je fond který vznikl v roce 2021 v rámci skupiny ADAX INVEST e spolupráci s Regionální hospodářskou komorou Brno, která se přímo podílí na řízení činnosti fondu a budování investovaného portfolia společností.

ADAX INVEST rovněž nedávno úspěšně dokončil akvizici společnosti TANY, předního českého výrobce širokého sortimentu tavených sýrů, které prodává jak pod vlastní značkou, tak pro významné obchodní řetězce, jako např. Makro, Tesco Stores, Penny Market, Ahold, Rohlik.cz či COOP.