Prodej inzertních online portálů Mimibazar mediální skupině CZECH NEWS CENTER

VGD Corporate Finance bylo exklusivním finančním poradcem prodávajícího při prodeji 100% podílu ve společnosti Affectio, s.r.o. společnosti CZECH NEWS CENTER a.s. Affectio je provozovatelem inzertních rodinných online serverů zaměřených na zboží pro rodiny s dětmi, sdružených pod značkou Mimibazar. Portály obsahují rovněž diskuzní fóra a obsah, na kterém se podílejí samotní uživatelé. CZECH NEWS CENTER je největším mediálním domem v České republice.  

CZECH NEWS CENTER (CNC) touto akvizicí doplňuje portfolio svých online portálů v logice provazovat je se službami. „Mimibazar navazuje hned na několik našich online projektů. Nejen maminka.cz, ženy.cz, ale i bleskprozeny.cz a další,“ říká generální ředitelka a předsedkyně představenstva CNC Libuše Šmuclerová.

V Mimibazaru vidíme velký potenciál pro další online rozvoj, důležité jsou pro nás zejména neinzertní příjmy,“ dodává ředitel online Matěj Hušek.

Mimibazar je na trhu od roku 2004, založil ho a vlastnil Bohdan Škoda. V současnosti se jedná o jednoho z nejvýznamnějších hráčů na trhu v ČR a SK a vůbec nejvýznamnější na trhu rodinné inzerce.

Bohdan Škoda k prodeji řekl: „Investora a správného partnera pro Mimibazar jsem hledal velmi pečlivě, záleží mi na jeho dalším osudu. Jsem proto rád, že Mimibazar má před sebou další rozvoj s velkým mediálním zázemím.“

Filip OtrubaVGD Corporate Finance, která transakci pro prodávajícího zajišťovala, k tomu dodal: „Mimibazar je takovou skrytou perlou českého a slovenského internetu. Jeho příběh je velmi zajímavý, stránky vznikly z nuly, při takřka žádném marketingu a velmi rychle se staly nejoblíbenějším místem pro prodej dětských věcí.“

CZECH NEWS CENTER je součástí koncernu CZECH MEDIA INVEST (CMI) patřícímu podnikatelům Danielu Křetínskému (50%), Patriku Tkáčovi (40%) a Romanu Korbačkovi (10%). Vedle CNC patří do holdingu CMI také společnost CN Invest vydávající např. deník E15, časopisy Maminka, Betynka, F.O.O.D. a další.

CZECH NEWS CENTER je nejsilnějším mediálním domem na českém trhu, který prostřednictvím svých produktů oslovuje téměř 3,5 milionu čtenářů tisku a téměř 5 milionů návštěvníků internetu. Desítky tisíc dalších využívají ostatní digitální produkty a aplikace CNC. Časopisy Reflex, Svět motorů a ABC získaly ocenění v soutěži Časopis roku 2015. Mezi další úspěšné projekty patří BLESKmobil – nejsilnější virtuální operátor v zemi, BLESK peněženka – první dobíjecí platební karta v ČR, a BLESK energie – dodavatel plynu a elektřiny. Pod společností působí také tiskárny s názvem CZECH PRINT CENTER.

Transakce byla úspěšně uzavřena v červnu 2017.