Seed investice pro AgentBalance

VGD Corporate Finance byla poradcem společnosti AgentBalance při získání financovaní ve výši 500 tisíc USD od venture kapitálového fondu Neulogy Ventures. AgentBalance se zabývá vývojem inovativního softwarového řešení, které kontaktním centrům poskytuje unikátní set psychologických metrik o jejich agentech a umožňuje tak s nimi lépe manažersky pracovat.

AgentBalance je nástroj navrhnutý speciálně pro kontaktní centra a společnosti zastřešující zákaznický servis. Metriky umožňují manažerům lépe porozumět psychologickému rozpoložení agenta, což v kontextu jeho produktivity a délky pracovního vztahu představuje nenahraditelný vstup pro tradiční manažerské procesy.

Nová investice společnosti zajistí dostatečné zdroje pro růst globálních prodejů a marketingu a pro rozvoj nového R&D centra.

“Díky investici se teď můžeme plně zaměřit na všechny důležité trhy a regióny, zvýšit svojí přítomnost na světových konferencích a v neposlední řadě rozšířit funkcionality aplikace tak, aby se AgentBalance mohl stát jediným nástrojem pro komplexní rozvoj agentů, supervizorů a team lídrů v kontaktních centrech”, řekl Přemek Piska, CCO společnosti AgentBalance.

Od spuštění projektu získal tým AgentBalance početné pozitivní reference ze strany zákazníků, technologických partnerů i oborových analytiků. “Investice přichází v čase, kdy projekt začal nabírat na rychlosti ve světě kontaktních center”, dodal Václav Martin, CEO společnosti.

Neulogy Ventures je Slovenský venture kapitálový fond zaměřený na investice do inovativních technologických startupů v rané fázi vývoje a byl založen pro financování a podporu talentovaných podnikatelů za účelem pomoci jejich společnostem uspět na globálním trhu.

“AgentBalance směruje ke globální expanzi a my jsme připravení využít svoje kontakty a znalosti na to, abychom společnosti pomohli tyto cíle dosáhnut“, zmínil Jaroslav Ľupták, investiční manažér Neulogy Ventures.

Transakce byla úspěšně uzavřena v květnu 2016. Více informací o řešení AgentBalance najdete na www.agentbalance.com.