Prodej 100% podílu v potravinářské společnosti TANY, spol. s.r.o.

VGD Corporate Finance bylo exklusivním transakčním poradcem skupiny Vendeavour při prodeji společnosti TANY, spol. s.r.o.

TANY je předním českým výrobcem širokého sortimentu tavených sýrů, a to jak pod vlastní značkou, tak pro významné obchodní řetězce, jako např. Makro, Tesco Stores, Penny Market, Ahold, Rohlik.cz či COOP. Společnost působí na trhu již více než 30 let a sídlí v Nýrsku.

Kupujícím byla investiční skupina ADAX INVEST.

Transakci za VGD Corporate Finance řídil tým pod vedením Jana Stránského a Marka Leji a byla uzavřena na konci června 2022


TANY (www.tany.cz) je společnost vyrábějící široký sortiment především tavených sýrů v různých formátech a baleních. Spadají pod ně značky jako např. Delicato, Šumavský Sýr, Ring nebo rostlinná řada Tudlee. Tavené sýry produkueí také pro oblast gastro ve speciálním velkoformátovém balení.

Tržby TANY v roce 2021 dosáhly 143 mil. CZK při EBITDA 13 mil. CZK. Společnost má
60 zaměstnanců.

Skupina Vendeavour (www.vendeavour.cz), v čele s MUDr. Viktorem Růžičkou, investuje do ziskových a inovativních výrobních a obchodních podniků. Do jejího portfolia patří společnosti z oblasti potravinářství, udržitelného zemědělství a stavebnictví nebo zdravotnictví jako například GASTRO-MENU EXPRESS, České Houby, Druid, Freshbox nebo Domyrio.

ADAX Private Equity Fund SICAV a.s. (www.adaxinvest.cz) je fond, který vznikl v roce 2021 ve spolupráci s Regionální hospodářskou komorou Brno, která se přímo podílí na řízení činnosti fondu a budování investičního portfolia společností.

ADAX INVEST rovněž nedávno úspěšně dokončil akvizici společnosti CM Trade Via, zabývající se distribucí a prodejem sortimentu zaměřeného na alergiky, astmatiky a osoby trpící ekzémy, provozující mj. portál Proalergiky.cz / Proalergiky.sk. Při této předchozí transakci jsme na straně prodávajícího také asistovali.