Akvizice 100% podílu ve společnosti VIKTOR trade, s.r.o. investiční skupinou JOYRACE a.s. a výrobcem potravin WHALLEY a.s.

Investiční skupina JOYRACE a výrobce potravin WHALLEY převzali 100% podíl ve společnosti VIKTOR trade, s.r.o., výrobci specializovaných laků pro obalový průmysl.

VGD Corporate Finance bylo exklusivním transakčním poradcem dlouholetého klienta, investiční skupiny JOYRACE  (spolu s výrobcem potravin WHALLEY) a to jak při akvizici společnosti VIKTOR trade, s.r.o., tak při zajištění strukturovaného akvizičního financování až do výše CZK 208 mil. CZK. Financování poskytla Raiffeisenbank a.s.

Adam Daněk a Roman Straka, vlastnící investiční skupiny JOYRACE, o transakci uvedli: „Díky spolupráci s VGD jsme měli zajištěnou podporu ve vyjednávání podmínek transakce a zároveň připravené bankovní financování. Rozhodně se přitom nejednalo o transakci jednoduchou a chtěli bychom tímto VGD poděkovat za profesionální a trpělivé překonání všech překážek, na které jsme po cestě transakcí narazili. S VGD jsme realizovali již 3. transakci a těšíme se na další spolupráci.“

Transakci za VGD Corporate Finance řídil tým Václava Strýhala pod vedením Michala Černého a Jakuba Strýhala.

Transakce byla uzavřena na konci března 2022.


Společnost VIKTOR trade s.r.o., se zabývá vývojem, výrobou a prodejem speciálních laků, určených zejména pro výrobu obalů na potraviny a farmaceutické výrobky. Jde zejména o termo-svařitelné laky, primery a bariérové laky. Společnost disponuje know-how na výrobu ve světovém měřítku unikátních produktů a je jediným výrobcem těchto produktů v ČR. Tyto speciální laky se používají primárně při výrobě obalů jako hygienicky nezávadné pojivo (například spojení hliníkového víčka mléčných výrobků s kelímkem) anebo jako krycí vrstva na potravinových obalech (například obaly na máslo, sýry atp.).

Společnost působí na trhu již více než 25 let, byla založena v roce 1996 a sídlí v Novém Městě na Moravě

Investiční skupinu JOYRACE tvoří privátní investoři, pánové Mgr. Roman Straka a JUDr. Adam Daněk, kteří mají dlouholeté zkušenosti s akvizicemi a následným rozvojem výrobních, obchodních či realitních společností. Historicky např. odkoupili od zakladatelů společnost BMH s.r.o., tuto společnost následně aktivně rozvíjeli. Společnost se stala významným hráčem v oblasti bezvýkopové rehabilitace potrubí a v roce 2019 byla s naší asistencí prodána investičnímu fondu Central European Industry Partners, a.s. Dále mj. realizovali akvizici obchodního centra PLAZA v Liberci.