Zajištění financování logistického centra D+D Park Brodce v přibližné hodnotě 0,8 mld. CZK

VGD Corporate Finance bylo exklusivním finančním poradcem a partnerem při zajištění projektového financování koupě a výstavby logistického centra D+D Park Brodce v přibližné hodnotě 0,8 mld. CZK.

VGDCF disponuje největším týmem v oblasti projektového financování, který zajišťuje pro své klienty komplexní řešení od projektového a provozního financování až po případné podnikové restrukturalizace.

Manažer transakce Michal Černý uvedl: Doba je příhodná pro dlouhodobé financování investičních projektů a jsem moc rád, že se nám strukturovaným procesem podařilo vyjednat pro našeho klienta velice zajímavé podmínky“.

Projekt výstavby logistického areálu D+D Park Brodce zahrnuje 2 skladové haly pro významné klienty, jakým je např. ŠKODA AUTO. Park disponuje vnitřní plochou o rozloze cca 86 tis. m2 a leží 10 km jižně od Mladé Boleslavi v blízkosti dálnice D10.

Pan Petr Dědek se k transakci vyjádřil následovně: Proces financování tak velkého projektu je náročná disciplína a jsem rád, že se nám jej společně s VGDCF podařilo úspěšně zvládnout. Nyní se můžeme plně věnovat oblasti, kterou umíme a tou je výstavba areálu a komunikace s finálními nájemci“.

Uskupení D+D zahrnuje např. společnosti D&D Elektromont, které poskytuje komplexní realizaci elektromontážních prací, D+D REAL zajišťující správu nemovitostí, D+D Park Kosmonosy a D+D Park Pardubice jako významného developera a vlastníka logistických areálů. Skupina D+D je také aktivní v podpoře kulturních a sportovních akcí, jako je např. D+D REAL Czech Masters ze série European Tour.

Financování bylo poskytnuto Českou spořitelnou, která je finančním partnerem skupiny D+D i v případě jiných projektů.

Transakce byla úspěšně dovršena v dubnu 2017.