Prodej 100% podílu ve společnosti Aitcom s.r.o.

VGD Corporate Finance bylo exklusivním finančním poradcem majitelů při prodeji 100% podílu ve společnosti Aitcom s.r.o.

Novým vlastníkem se stal investiční fond J&T Thein SICAV a.s., který vznikl partnerstvím bývalého generálního ředitele společnosti O2 Czech Republic, pana Tomáše Budníka a J&T Private Equity Group Ltd.

Společnost Aitcom s.r.o., založená v roce 2005 bratry Čermákovými, se zabývá poskytováním komplexních ICT služeb a infrastruktury, a to ve všech fázích – od auditů a analýzy ICT prostředí přes návrh a provádění řešení, včetně následné údržby a servisu. Dnes je firma schopna obsluhovat desítky tisíc koncových stanic a serverů napříč republikou a její služby využívají například automobilky, pojišťovny, ale i státní správa.

Aitcom dosahuje tržeb na úrovni 150 mil. CZK se svými 34 zaměstnanci.

J&T Thein SICAV a.s., který vznikl partnerstvím technologického experta Tomáše Budníka a J&T Private Equity Group Ltd., se zaměřuje na investice do technologických společností v oblasti ICT infrastruktury, kyberbezpečnosti a vývoje aplikací pro cloudová řešení v Česku a na Slovensku. Majoritním vlastníkem fondu je pan Tomáš Budník. V portfoliu fondu jsou společnosti SÍŤ, spol. s r.o., net.pointers s.r.o., PONEC s.r.o. a nově Aitcom s.r.o.

Transakce byla úspěšně uzavřena v prosinci 2020.