Prodej 100% podílu ve společnosti ELCOM, a.s.

VGD Corporate Finance bylo exklusivním finančním poradcem majitelů při prodeji 100% podílu ve společnosti ELCOM, a.s. Novými vlastníky se stávají dlouholetí manažeři společnosti a investiční fond CENTRAL EUROPE INDUSTRY PARTNERS. Cílem transakce bylo nalézt vhodného partnera pro další rozvoj a zahraniční expanzi společnosti ELCOM, a.s., přední české společnosti zabývající se vývojem, výrobou a realizací projektů z oblasti průmyslové automatizace, výkonové elektroniky a silnoproudé elektrotechniky. Novým předsedou představenstva se stal Paul Kaye, bývalý prezident ROLLS-ROYCE PLC pro Střední Evropu s více než 20-letou zkušeností v oblasti rozvoje obchodu (od leteckých motorů až po jaderné reaktory).

ELCOM, a.s. pokrývá celý proces vývoje, výroby, finální instalace a servisu (i) automatizovaných měřicích a testovacích systémů, (ii) systémů monitoringu kvality elektřiny, průmyslových testerů a kamerových systému, (iii) speciálních napájecích zdrojů širokého spektra napětí a výkonů a (iv) rozvodných a kompenzačních zařízení pro průmyslové sítě nízkého a vysokého napětí. Společnost byla založena v roce 1990 panem Ing. Jiřím Holoubkem a Ing. Vladimírem Korencem jako společnost s ručením omezeným. V současné době společnost sídlí v moderních výrobně-provozních budovách v Praze, Ostravě, Brně a Bystřici nad Pernštejnem.

Hlavními zákazníky společnosti jsou především významní nadnárodní i tuzemští odběratelé z oblasti železniční dopravy, automobilového průmyslu nebo elektrotechniky. ELCOM, a.s. dosahuje tržeb na úrovni 300 mil. CZK při průměrné generované EBITDA okolo 45 mil. CZK, se svými 165-ti zaměstnanci.

CENTRAL EUROPE INDUSTRY PARTNERS, a.s. se zaměřuje na strategické investice do českého průmyslu. Cílem investora je být spolehlivým partnerem pro majitele vybraných firem a pomáhat jim v dalším rozvoji jejich společností. Prvním projektem v oblasti akvizic byla koupě společnosti Jihlavan a.s., po které následovala investice do strojírenské společnosti ROKA Industry.

Transakce byla úspěšně uzavřena v květnu 2018.