Zajištění Financování a Refinancování společnosti EMERGE, a.s. působící v automobilovém průmyslu v hodnotě 570 mil. CZK

VGD Corporate Finance bylo exklusivním finančním poradcem a partnerem při zajištění strukturovaného projektového financování za účelem refinancování existujících úvěrů, expanze a investování do robotického vybavení společnosti EMERGE, a.s. v hodnotě 570 mil. CZK. Financování poskytla J&T Bank, a.s.

Michal Černý, který za VGDCF transakci řídil, uvedl: „Klíčovými momenty transakce bylo správně nadefinovat a rozvrhnout financování jednotlivých složek bilance (pracovní kapitál/dlouhodobý majek/investice), nastrukturovat projektové investiční linky v závislosti na výrobní životní cykly ve společnosti, připravit parametrický pětiletý finanční business plán a najít vhodnou banku, ve které společnost získá stabilního finančního partnera. Věřím, že v J&T Bank, a.s. ji společnost EMERGE, a.s. nalezla“.

Většinový vlastník a zároveň jednatel společnosti EMERGE, a.s. Filip Takáč k transakci řekl: „Spolupráce s VGDCF nám umožnila nastavit dlouhodobou strategice společnosti a zejména financovat plánovanou expanzi naší skupiny. Se zajištěnými zdroji se nyní můžeme plně věnovat oblasti, kterou umíme a tou je primárně precisní výroba dílů do automotive sektoru a logistika.

Společnost EMERGE, a.s. byla založena v roce 1991 v Bakově nad Jizerou a její hlavní činností je produkce technologických výrobků zejména pro segment automotive a poskytování služeb v oblasti logistiky. Nejvýznamnějším zákazníkem je ŠKODA AUTO a.s. Společnost dosáhla v roce 2017 tržby přibližně 1,3 mld. CZK a plánuje do 3 let obrat z dvojnásobit. Společnost zaměstnává více jak 50% osob s tělesným postižením, což plní jak sociální úlohu tak má velký benefit pro její klienty.

Financování bylo poskytnuto J & T BANKA, a.s. Transakci se za J&T Bank, a.s. věnoval tým pana Václava Plášila, který má na starosti vedení úvěrových obchodů v ČR.