Prodej majoritního podílu ve společnosti MSV SYSTEMS CZ s.r.o.

VGD Corporate Finance bylo exklusivním finančním poradcem prodávajícího při prodeji 51% podílu ve společnosti MSV SYSTEMS CZ s.r.o. investiční skupině TARPAN.

Cílem transakce bylo nalézt vhodného partnera pro další rozvoj a zahraniční expanzi společnosti MSV SYSTEMS CZ, předního českého výrobce robotických strojů a forem pro ohýbání a tváření trubek s tržbami na úrovni 150 mil. CZK, s potenciálem výrazného růstu.

MSV SYSTEMS CZ s.r.o. pokrývá celý proces vývoje, výroby a finální instalace (i) robotických strojů a forem na tváření plastových a kovových trubek, (ii) přípravků pro tvarovou kontrolu trubek, (iii) dopravníkových systémů a (iv) průmyslové automatizace. Společnost byla založena v roce 1995 a v současné době sídlí v moderních výrobně-provozních budovách v liberecké průmyslové zóně.

Hlavními zákazníky společnosti jsou mezinárodní výrobci z oblasti automotive a potravinářského průmyslu. MSV dosahuje tržeb na úrovni 150mil. CZK při generovaném EBITDA 20mil. CZK, se svými 70-ti zaměstnanci. V následujících 5-ti letech má společnost v plánu, díky optimalizaci výroby a posílení obchodního týmu a mezinárodní servisní sítě, obrat zdvojnásobit.

TARPAN je nezávislá investiční skupina, která pomáhá majitelům a zakladatelům společností posílit jejich existující podnikání a připravit prostor pro růst na mezinárodní úrovni. Kromě investičních aktivit poskytuje TARPAN také služby při specifických situacích v rámci fúzí a akvizic, řízení firemních financí a podniků ve špatné finanční situaci nebo zajištění přechodného managementu společností. Tyto činnosti jsou doplněny právními službami poskytovanými prostřednictvím přidružené advokátní kanceláře TARPAN Legal.

Transakce byla úspěšně uzavřena v květnu 2017.