Prodej 100% podílu ve společnosti NH Car holding a.s. skupině VIGO Investments a.s.

VGD Corporate Finance bylo exklusivním transakčním poradcem majitele společnosti NH Car holding, a.s. při prodeji 100% podílu společnosti VIGO investments a.s. NH Car provozuje síť autosalonů v Praze a za rok 2020 dosáhla obratu přesahujícího 2,15 mld. CZK, jedná se tak o jednoho z největších pražských dealerů koncernové značky Volkswagen.

Transakci za VGD Corporate Finance řídil tým Václava Strýhala pod vedením Michala Černého a Jakuba Strýhala.

Pan Václav Nimč za stranu prodávajícího k průběhu transakce uvedl: „Díky profesionální spolupráci s VGD jsme dokázali dodržet ambiciózně nastavený harmonogram a transakci úspěšně dokončit v nastavených časových mezích. Věřím, že NH Car je nyní v dobrých rukách a díky novému investorovi bude mít veškeré nástroje k modernizaci prodeje a přípravě na budoucnost automobilového průmyslu“.

Pavel Řehák, zakladatel VIGO Investments a.s. o NH Car uvedl: „Jedná se o jednoho z největších autorizovaných prodejců a servisů v Praze, který je na trhu už téměř 30 let. Hlavním krédem jeho zakladatele, mimo jiného úspěšného automobilového závodníka Václava Nimče, byl individuální přístup ke každému zákazníkovi s ohledem na jeho potřeby. Díky tomu se NH Car může stát pevným pilířem námi budované sítě autoslužeb. Dlouhodobě chceme mít naše centra rozmístěná po celé České republice, aby je mohl využívat každý z našich více než 450 tisíc klientů. Zatím jsme v první fázi a je před námi v této oblasti velký kus práce“.


NH Car holding, a.s.

Hlavní společnost holdingu, NH Car, s.r.o., působí na trhu již 30 let. Za tu dobu se společnost vypracovala na pozici jednoho z největších hráčů a zároveň nejrespektovanějších prodejců jak nových, tak i ojetých osobních a užitkových vozů v Praze. Mají zde 3 autosalony v lokalitách Černý Most, Strahov a Malešice. Kromě autorizovaného servisu vozů značky Volkswagen, ŠKODA, Audi a Fiat poskytují servis také pro vozy Kia. Ve finančním roce 2020 tržby společnosti přesáhly hranici 2,15 miliardy CZK.

 

VIGO Investments a.s.

zastřešuje skupinu firem, která zahrnuje Direct pojišťovnu, Fidoo a od letošního roku také Direct auto a je označována jako Direct Family. Celá skupina má obrat ve výši více než 5 miliard CZK a obsluhuje 450 tisíc zákazníků. Direct family vznikla a roste na pevných hodnotách s cílem dodávat výjimečný klientský zážitek a posouvat hranice daného odvětví. Skupinu VIGO Investments vlastní skpuina privátních investorů v čele s Pavlem Řehákem.

 

Transakce byla úspěšně uzavřena v říjnu 2021.